Historie OUIJA tabulky - 4. část

William Fuld založil firmu William Fuld Manufacturing Company a přesunul jí do svého domova na Federal Street 1208 odkud se roku 1905 přestěhoval i se svou společnosti na 1306 North Central Avenue.
Na počátku 20. století Elijah Bond přestěhoval z Baltimoru v Marylandu do Charlestonu v Západní Virginii, kde se rozhodl znovu vstoupit do boje o vlastnictví komunikačních tabulek. Dne 28. března 1907 požádal o ochrannou známku (č. 63 360) na slovo Nirvana , která byla zaregistrována 18. června 1907. Slovo Nirvana je umístěno uprostřed loga s hákovým křížem. 20. června 1907 Bond postoupil tuto ochrannou známku společnosti The Swastika Novelty Company, která vyráběla a prodávala komunikační tabulky Nirvana. Naneštěstí pro Bonda a The Swastika Novelty Company druhý boom komunikačních tabulek. Komunikační tabulka Nirvana nedokázala překonat popularitu původní desky Ouija a výroba nakonec skončila. Obloukové rozložení písmen je velmi podobné jeho prvnímu návrhu Ouija, ačkoli chybí měsíc, hvězdy a slovo Sbohem. Místo toho je na desce Nirvany zobrazeno „Sbohem“ a neobvyklé symboly, jako je slon vylézající ze šnečí ulity, válečník s cepem, Hermova hůl s dvojčaty a zatažená, větrná tvář.

1125833_patentV roce 1908 prodeje vzrostly a William Fuld se přestěhoval na 331 North Gay Street kde sídlil až do roku 1911, kdy William otevřel své oficiální showroomy na 1226-1228 North Central Avenue. William požádal 24. ledna 1914 o další patent zlepšující mluvící desky ( č. 1 125 833 ), který byl udělen 19. ledna 1915. Tato adresa zůstane domovem desek Ouija až do dalšího rozmachu prodeje v roce 1918.

Mezitím Isaac Fuld porušoval soudní příkaz proti němu v roce 1901. V roce 1904 začal Isaac rozesílat vzorky své verze mluvící desky, příhodně pojmenované Oriole Talking Board . Tyto desky byly přesné duplikáty původních desek Ouija vyrobených jeho dřívějším partnerstvím s jeho bratrem. Isaac použil šablony , které si ponechal od Isaaca Fuld & Brother, k výrobě svých nových desek Oriole. Vystřihl horní část, kde se objevilo slovo Ouija, a vložil své nové logo. V roce 1919 Isaac začal obchodovat jako Southern Toy Company.

Poté, co zvládl vztahy s veřejností a tajemství Ouija, řekl William novinářům, že ho správní rada varovala, „aby se připravil na velký byznys“. Ujal se obrovského úkolu a nechal postavit třípatrovou továrnu o rozloze třicet šest tisíc čtverečních stop, kde by sídlila jeho společnost na Harford Avenue, Lamont Avenue a Federal Street 1508-14. Jeho dveře se otevřely v roce 1918 a Williamův hazard se vyplatil. Prodeje Ouija začaly stoupat. Rok 1919 se pro Williama ukázal jako nezapomenutelný. Požádal o patent na design ( č. 56 001 ), který byl zaregistrován 10. srpna 1920 a který způsobil revoluci v jeho ukazovátku nebo planžetě. Tento patent už definoval planžetu jak jí známe dnes Plukovník Washington Bowie mu nakonec přidělil všechna zbývající práva na Ouija a užíval si svých příjmů z raketově rostoucích oriole_sablona_1prodejů a národního uznání. Charles Kennard se také objevil v roce 1919 s ochrannou známkou (č. 127 563) ve hře, kterou nazval WEIRD-A. Pozoruhodně se zmiňuje o svém podnikání jako Kennard Novelty Company. Do dnešního dne se nic WEIRD-A neobjevilo.

V dubnu 1919 začala společnost William Fuld Inc. rozesílat dopisy s varováním maloobchodníkům, kteří nakupovali komunikační tabulky Oriole, že porušují Williamovy patenty a ochranné známky a že kdokoli je koupil a prodal, také porušil zákon. Ta bulky Oriole mohly snížit prodej Ouija, a to nebylo tolerováno. Jakmile se Isaac o dopisech dozvěděl, podal žalobu na Williama a tvrdil, že se on a jeho společnost těmito zásilkami pokoušeli poškodit pověst The Southern Toy Company a Isaaca. William oponoval a věřil, že Isaac porušil soudní příkaz z roku 1901 svým vlastním svědectvím, že v roce 1904 rozeslal vzorky tabulek Oriole.

patent56001_lIsaac svědčil, že jeho tabulka byla jiná, protože jeho planžety nepoužívaly nohy s plstí, ale spíše ocelové válečky (Ve vzorcích odeslaných v roce 1904 víme, že to není pravda. Dodnes nebyly nalezeny žádné rolovací stoly, pouze nohy s plstěným koncem). Případ z roku 1901 byl znovu otevřen, aby se zjistilo, zda Isaac skutečně porušil příkaz. Oba soudy se domnívaly, že to Isaac porušil, ale škodu nebylo možné zjistit. Isaac nevedl žádné formální knihy, takže jeho skutečné prodeje nebylo možné prokázat. Případ z roku 1901 byl nakonec vyřešen a William od svého bratra nedostal žádné odškodnění, protože soud měl pocit, že William nechal uběhnout příliš mnoho času. Soud nařídil případ zaplatit rovným dílem.
Případ z roku 1919, který podal Isaac, byl zamítnut, protože nemohli dokázat, že Williamovy dopisy poškodily Isaaca. Soudce rozhodl, že Isaac zkopíroval a distribuoval své tabulky Oriole v rozporu se soudním příkazem. Isaac tvrdil, že má ochrannou známku na své desce Oriole, která byla podána 29. prosince 1911 a udělena 14. května 1912. Kontrola jeho ochranné známky odhalila, že se nevztahuje na jeho komunikační tabulky, ale spíše na jeho kulečníkové stoly. Dne 30. dubna 1919 zažádal o další ochrannou známku na slovo Oriole na pokrytí svých komunikačních tabulek, což mu bylo uděleno 22. června 1920. Soudy se domnívaly, že to jeho případu nepomohlo. Isaac tak musel zaplatit všechny náklady vzniklé případem z roku 1919 a nikdy už nevyrobil další mluvící desku. Společnost Southern Novelty Company pokračovala ve svém podnikání s hračkami až do roku 1924.