Historie OUIJA tabulky - 5. část

Po soudních tahanicích se William Fuld s bratrem již nestýkal. ZVětšinu svého času věnoval rozvoji produkce tabulek Ouija. V rozhovoru s reportérem Baltimore Sun 4. července 1920 William tvrdil, že z celkových zisků z prodeje tabulek Ouija vydělal asi tři miliony dolarů.
Washington Bowie Jr. sloužil jako Williamův právník ve všech případech týkajících se autorských práv Ouija. Syn Washingtona Bowieho Jr., Washington Bowie V., si vzpomíná, jak jeho otec posadil děti a dal jim katalogy hraček, aby si je prohlédly. Byly požádány, aby zakroužkovaly jakoukoli reklamu na kamunikační tabulky, která mohla porušovat patenty a ochrannou známku Williama Fulda. Bylo jich samozřejmě mnoho a Bowie Jr. sledoval jakékoli porušení. Připomíná, že jeho otec nikdy nepřijal žádnou platbu za své služby rpo Williama Fulda.
V roce 1920 se do centra pozornosti právníku William Fuld Inc. dostala další polečnost prodávající komunikační tabulky. Společnost Baltimore Talking Board Company, byla řízena dvěma gentlemany se jmény Charles Cahn a Gilbert Michael. Neměli absolutně žádné spojení s Williamem Fuldem nebo jeho podnikáním, ale museli si pronajmout právo nazývat své tabuly Ouija. Internal Revenue Service vybírala daň ze svých tabulek Ouija v roce 1920. Společnost Baltimore Talking Board Company nevěřila, že tabulka Ouija je hra nebo sportovní zboží, a proto by neměla být jako taková zdaněna. Vzali IRS k soudu a záhadně je u soudu zastupoval Washington Bowie Jr. Prohráli a tabulky Ouija byly považovány za zdanitelné. Proti tomuto rozhodnutí se odvolali až k Nejvyššímu soudu USA. Nejvyšší soud kauzu bohužel zamítl, aniž by byl vyslechnut, a tak se v USA komunikační tabulky dani dodnes.
mystifyingoracle_lOd roku 1919 do roku 1927 William přihlásil více patentů a ochranných známek na své komunikační tabulky. V roce 1919 rozšířil svou ochrannou známku Oracle ( č. 130 142 ) na Mystifying Oracle . Tato druhá řada komunikačních tabulek byla představena v boji proti rostoucímu počtu plagiátů vstupujících na trh. William věděl, že když udělá levnější verzi, získá jejich byznys. Měl pravdu. Také uvedl na trh řadu šperků Ouija ( č. 140 126 ) a oleje Ouija na revmatismus ( č. 143 008 ). Tabulka Ouija se stala ochrannou známkou jako tabulky Egyptian Luck ( č. 148 331 ) a Mystifying Oracle se stala ochrannou známkou jako hinduistická Luck board ( č. 137 521. ) V obavě z porušení výslovnosti Ouija William také požádal o ochrannou známku na WE-JA ( 142,00 ). Jeho poslední ochranná známka ( č. 164 563 ), která bude přihlášena, bude na způsob, jakým by se zobrazilo slovo Ouija.

Katastrofa postihla rodinu Fuldových 24. února 1927. William vždy dohlížel na jakoukoli práci ve své továrně. Když bylo potřeba opravit stožár na Harford Avenue 1508-1514 na vrcholu třípatrové budovy, William to osobně kontroloval. Když se železná podpěra, o kterou se opíral, vytrhla z kotviště, přepadl dozadu přes zadní část budovy. Krátce se zachytil na jednom z továrních oken, ale síla pádu okno zabouchla a on byl svržen na zem. William, který zpočátku utrpěl lehké zlomeniny a otřes mozku, utrpěl smrtelné zranění při převozu. Jedno z jeho zlomených žeber mu probodlo srdce a v nemocnici zemřel.

Společnost převzaly Williamovy děti. Katherine Bowie a William Andrew Fuld řídili společnost, dokud se jejich nejmladší bratr Hubert Fuld roce 1942 stal prezidentem společnosti William Inc. Fuld . 9. dubna 1932 si zažádal o ochrannou známku na tuto elektrickou verzi Mystifying Oracle ( č. 305 398) , která byla registrována 15. srpna 1933. Tento vynález mohl způsobit revoluci v mluvících deskách, ale nestalo se tak. Byla vyrobena z kovu a stála zhruba trojnásobek běžné dtabulky Ouija. Pohyblivá planžeta rozsvěcela světla, když se její konektory dotýkaly a kutálely po desce. Velká hospodářská krize nedovolila lidem utrácet peníze lehkovážně a Electric Mystifying Oracle se neprodávala dobře. Po roce pomalého prodeje byl projekt sešrotován a tabulky roztaveny.
ouija_současnaOdvětví komunikační tabulek zaznamenalo obnovený zájem ve 40. letech 20. století. Aby se na to připravil William Andrew, požádal by o patent na design (č. 114 534 ), který byl registrován 2. května 1939 pro to, co v současnosti známe jako klasickou tabulku Ouija. Mnoho společností představilo své vlastní komunikační tabulky. Ačkoli rozložení bylo podobné, mnoho z nich nabízelo extravagantní barvy a grafiku. Nakonec z nezájmu nebo klesajícího trhu všechny tyto společnosti získali Fuldové
Fuldové se ještě dvakrát přestěhovali, než obsadili své poslední kanceláře. V letech 1950-1961 si Fuldové pronajímali prostory na 2511 North Charles Street a Warwick Avenue. V roce 1962 byla dokončena stavba na jejich konečné adrese 1318 Fort Avenue.
Williamovi dědicové pokračovali v obnovování svých ochranných známek a sledovali prodeje nahoru a dolů v průběhu let až do jednoho osudného dne. Prodeje tabulek Ouija opět stoupaly a Fuldové dostali nabídku, která se nedala odmítnout. Prezident Robert Barton ze společnosti Parker Brothers oznámil, že 24. února 1966 získala společnost William Fuld Inc. a všechna její aktiva, čímž fakticky ukončila spojení Fulds s představenstvem Ouija. Hasbro Inc. V současné době původní vlastní ochranné známky Ouija a Mystifying Oracle společnost Hasbro.