Píšící planžeta (stoleček)

Planchette - mysteriozní planžeta pro automatické psaní s motivem abecedy. Jedna z nejstarších spiritistických pomůcek pro komunikaci s duchy.

Momentálně nedostupné
Kód: PP880038
930 Kč –15 % 790 Kč
planžeta mask
Tip
930 Kč –15 %
Garance originálu
Garance originálu
ruční výroba
Vypálení zdarma
Vypalování textu
na zakázku (již v ceně)
Rychlé doručení
Rychlé doručení
na jakékoliv místo

Planžeta umožňuje obdržet psané zprávy ze světa duchů. V Čechách je známější pod názvem "stoleček". Planžeta je uzpůsobena pro pohyb po archu papíru, při kterém vložená tužka píše písmena, čísla, slova i celé věty. Stačí na ní zlehka položit ruce a začít se ptát. Po navázaní kontaktu se planžeta začne pohybovat a psát, případně odkazovat na odpovědí ANO, NE a MOŽNÁ.

Ačkoli planžety zažily velký nárůst popularity ve viktoriánské době, v moderní době je jejich název spíše používán pro ukazovátko ve tvaru srdce k Ouija tabulkám. Tabulka Ouija ale nepíše, jen „diktuje“ zprávy ukazováním na písmena a čísla na tabulce. Vzhledem k tomu, že píšící planžety byly populární v raných dobách spiritualismu v polovině 19. století, předstihly píšící planžety Ouija desky o téměř čtyři desetiletí. Objevte jeden z prvních spiritistických komunikačních nástrojů. Pro mnoho z nás jde o ten nejlepší komunikační nástroj se světem za oponou.

Délka - 160 mm. Tužka s grafitovým středem pro souvislé psaní, 360 stupňů otočné kulové pojezdy. Tužky na psaní lze dokoupit zde v eshopu.

Informace OUIJA